به نقل از انگجت؛ شرکت فيسبوک در حال آزمايش ويژگي همسايگي است، ويژگي شبيه به برنامه Nextdoor که راهي را براي عضويت در گروه‌هاي جامعه محور در کانادا فراهم مي‌کند. اين شرکت همچنين بزودي اين ويژگي را در شهر‌هاي ايالات متحده نيز گسترش مي‌دهد.


 


جزئياتي درباره ويژگي همسايگي فيسبوک


سال گذشته برخي از کاربران نسخه اوليه اين ويژگي را دريافت کردند و فيسبوک در آن زمان اعتراف کرد که واقعاً چنين ابزاري را آزمايش مي‌کند. اکنون، فيسبوک جزئيات آنچه ويژگي همسايگي مي‌تواند انجام دهد را توضيح داده است. به زبان ساده، اين ويژگي يک بخش اختصاصي براي گروه‌ها است که مي‌تواند به کاربر کمک کند با جامعه محلي ارتباط برقرار کرده و مکان‌هاي جديدي براي گشت و گذار در اين نزديکي موقعيت مکاني خودش پيدا کند.


 


وقتي کاربري به اين ويژگي دسترسي پيدا کرد، مي‌تواند به يک گروه محله براي شهر خود و همچنين گروه‌هاي ديگري در شهر‌هاي اطراف بپيونديد. اگر مي‌خواهد همسايگان فقط چيز‌هاي خاصي در مورد او بدانند، مي‌تواند يک نمايه ويژه محله ايجاد کند که متفاوت از مشخصات اصلي او باشد، کاربران براي عضويت در اين برنامه بايد 18 سال به بالا داشته باشند. اگر کاربري به دنبال يافتن افرادي با علايق مشترک است، مي‌تواند گروه‌هايي را براي فعاليت‌هاي خاص مثلاً بازي‌هاي ويديوئي پيدا يا گروه خود را ايجاد کند.


هشدار فيسبوک براي استفاده از اين ويژگي


فيس بوک صفحه‌اي را نشان مي‌دهد که به کاربر يادآوري مي‌کند هنگام عضويت در يک گروه مهربان باشد. در اين اطلاعيه آمده است: "با همسايگان بدون توجه به نژاد، قوميت، مليت، گرايش مذهبي، گرايش جنسي، جنسيت توانايي دوست و مهربان باشيد." محله‌ها زير نظر پليس خواهند بود و کاربران مي‌توانند مواردي را گزارش دهند که در صورت نقض واقعي دستورالعمل فيسبوک اين افراد و پست‌ها را حذف مي‌کند.


 


اينکه فيسبوک اين اطلاعيه را منتشر کرده جاي تعجب نيست. بسياري از افراد از سيستم عامل‌هاي آنلاين براي ايجاد نژادپرستي و نفرت استفاده مي‌کنند و شرکت‌ها بايد به فکر راه حلي براي حل اين مسئله باشند. به عنوان مثال Nextdoor اخيراً اعلان ضد نژادپرستي را معرفي کرده که در صورت تشخيص عباراتي که در آن‌ها نژاد پرستي ديده مي‌شود، نويسنده را وادار مي‌کند که در استفاده از چنين زباني تجديد نظر کند. سال گذشته، از آنجا که از اين سرويس براي تهيه گزارش‌هاي مغرضانه نژادي استفاده مي‌شد، ويژگي Forward to Police نيز از طرف Nextdoor معرفي شد.


 


منبع:yjc.news


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


فروشگاه محصولات جنسي همه چی کده تنهایی تنها یار من خاطرات نمکی من Ben پرورش فکر و طرز فکر و موفقیت پرتو مزیّن علمی و آموزشی فاطمه خادم الحسینی نمایندگی فروش چسب و سایر محصولات 404